Speciale post door Colleen Murphy, Second Harvest's Volunteer Engagement Coordinator

Second Harvest hield onze eerste Family Sort op zaterdag 19 mei en het is veilig om te zeggen dat de families een geweldige tijd hadden. In de loop der jaren hebben we overweldigende verzoeken gekregen van onze donateurs en vrijwilligers om een voedselsoort te hebben voor gezinnen van alle leeftijden, omdat we de reguliere vrijwilligersmogelijkheden beperken tot 14 jaar en ouder. Ouders hebben de sterke wens geuit om hun kinderen te leren hoe belangrijk het is om iets terug te geven aan mensen in nood in onze gemeenschap. Ze willen ook dat de ervaring leuk is en wordt gedeeld met hun kinderen.

Na vele maanden plannen kwam de grote dag eindelijk aan. Het thema dat we selecteerden voor de familiesoort was ... Superhelden!

Superhero fruit verwelkomt onze vrijwilligers.

Gezinnen komen aan en checken in met medewerkers van de Voedselbank.

Poseren voor het Second Harvest-bord!

Nadat iedereen zich had ingecheckt in ons centrum in Noord-San Jose, werd onze jonge vrijwilligers gevraagd een wit bord in te vullen met hun favoriete superhelden. De reacties van de kinderen liepen uiteen van superhelden uit de nieuwste Hollywood-blockbusters zoals Black Panther en Wonder Woman, tot echte helden zoals first responders! Er waren ook foto-opties voor gezinnen om plezier te hebben, terwijl ze wachtten tot iedereen arriveerde.

Favoriete helden op het bord!

Helemaal leuk!

Vrijwilligers werden verwelkomd door Cat Cvengros, onze vice-president voor ontwikkeling en marketing. Kat stond op een bureau (ze is een getrainde professional) en bedankte de families voor het helpen leveren van verse producten aan bijna 89.000 kinderen in onze gemeenschap elke maand! Zonder onze vrijwilligers zou onze missie om onze buren die hulp nodig hebben te voeden onmogelijk zijn!

Cat verwelkomt de menigte.

Vrijwilliger Manager David Saxton legde uit wat iedereen zou doen, nam de zeer belangrijke veiligheidsregels door en ging van de families af! In een dienst van 2 uur sorteerden en verpakten onze families grapefruit, sinaasappels en appels. Maar liefst 33.000 pond aan producten was het uiteindelijke totaal!

Way to Go Hunger Heroes!

Veiligheid is erg belangrijk bij de Voedselbank.

Hebben de kinderen het naar hun zin gehad? Blijkbaar was het sorteren van producten leuk, maar hard werken!

Vrijwilliger teamleider Steve Norris gaat over het sorteren van sinaasappels.

Grapefruit!

Abby vertelde me dat ze het leuk vond om appels te sorteren en leerde hoe gekneusde en slechte appels eruit zien. Ze merkte op dat 'een gekneusde appel die er niet goed uitziet nog steeds eetbaar is'. Logisch voor mij - onvolmaakt fruit kan nog steeds helemaal perfect zijn om te eten!

We hebben een enquête naar de ouders gestuurd en zullen binnenkort de volgende stappen bepalen om meer van deze leuke dagen voor gezinnen te organiseren! Blijf kijken! Goed gedaan iedereen!